Klinker Arredo Fojs Collection Steel Grå Matt 10x10 cm
Pris/frp 159,20:-
199 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Fojs Collection Steel Grå Matt 10x10 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArredoBeskrivning
Klinker Arredo Fojs Collection Steel i matt utförande.
Att tänka på: Keramik är ett naturmaterial och kan därför variera i färg och något i format, även ur samma serie. Kontrollera därför nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 265878 |
| Mått | 10x10 cm |
| Typ | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal | 0,8 m²/frp |
| Antal | 84 st/frp |
| Tjocklek | 10 mm |
| Färg | Grå |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Längd | 98 cm |
| Mönster | Enfärgad |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 9,8 cm |
| Storlek | 10x10 cm |


