Klinker Marca Corona Springstone Beige 60x60 cm
Rek. pris 899 kr/m²
Pris/frp 922,37:-
854 kr/m²Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Springstone Beige 600X600mm är en platta som hämtar inspiration från en sten som sammanfogar tradition och modernitet. Keramiska ytor inspirerade av gammal sten, en sammanslagning av tradition och modernitet tack vare luminescens, estetisk lätthet och funktionalitet. Springstone ger spontant ljusa och luftiga inredningar och exteriörer.
Varumärke
Marca CoronaBeskrivning
Springstone Beige 600X600mm är en platta som hämtar inspiration från en sten som sammanfogar tradition och modernitet. Keramiska ytor inspirerade av gammal sten, en sammanslagning av tradition och modernitet tack vare luminescens, estetisk lätthet och funktionalitet. Springstone ger spontant ljusa och luftiga inredningar och exteriörer.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt.
Egenskaper
| Varumärke | Marca Corona |
| Art.Nr. | 299080 |
| Mått | 60x60 cm |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 1,08 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 3 st/frp |
| Tjocklek | 10 mm |
| Serie | Springstone |
| Färg | Beige |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Längd | 60 cm |
| Mönster | Sten/betong |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |


