Klinker Marca Corona Street Clay Brun 60x60 cm
Pris/frp 560,52:-
519 kr/m²Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Marca Corona Street Clay 60x60 cm är en gråbrun klinker inspirerad av stadsmiljöer och betong. Denna klinker har ett grafiskt utseende med detaljer av stenar och sprickor. Serien Street ger liv åt hemmet med en djärv karaktär och skapar en trevlig kontinuitet mellan interiörer.
Varumärke
Marca CoronaBeskrivning
Marca Corona Street Clay 60x60 cm är en gråbrun klinker inspirerad av stadsmiljöer och betong. Denna klinker har ett grafiskt utseende med detaljer av stenar och sprickor. Serien Street ger liv åt hemmet med en djärv karaktär och skapar en trevlig kontinuitet mellan interiörer.
Plattorna passar i badrum, kök eller hall – de är frostsäkra och fungerar därför lika bra utomhus som inomhus. Klinkerplattorna i serien har rakskurna kanter, som innebär montering med minimala fogar (2 mm) vilket ger en modern och enhetlig känsla.
De keramiska plattorna är naturtrogna i sitt utseende och behöver inte impregneras. Detta gör att de är lätta att underhålla och rengöra.
Fördelar med denna klinker
- Slitstark
- Frostsäker
- Användningsområden: golv och väggar både inomhus och utomhus
- Lätt att hålla rent
- Naturtroget mönster
- Tål golvvärme
- Kan kombineras med andra storlekar i samma serie
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt.
De keramiska plattorna är naturtrogna i sitt utseende och behöver inte impregneras. Detta gör att de är lätta att underhålla och rengöra.
Fördelar med denna klinker
- Slitstark
- Frostsäker
- Användningsområden: golv och väggar både inomhus och utomhus
- Lätt att hålla rent
- Naturtroget mönster
- Tål golvvärme
- Kan kombineras med andra storlekar i samma serie
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt.
Egenskaper
| Varumärke | Marca Corona |
| Art.Nr. | 299085 |
| Mått | 60x60 cm |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 1,08 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 3 st/frp |
| Tjocklek | 10 mm |
| Färg | Grå |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Längd | 60 cm |
| Mönster | Sten/betong |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |

