Klinker Arredo Fojs Collection Snow Vit Matt 29,8x29,8 cm
Pris/frp 242,55:-
245 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArredoBeskrivning
Fojs Collection Snow White är en vit klinker i måtten 30x30 cm.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Beakta att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk även på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 265858 |
| Mått | 30x30 cm |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 0,99 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 11 st/frp |
| Tjocklek | 10 mm |
| Serie | Fojs |
| Färg | Vit |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Längd | 30 cm |
| Mönster | Enfärgad |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 30 cm |
| Storlek | 30x30 cm |




