Marmor Italian Marble Bianco Carrara Polerad 10x10 cm
Pris/frp 1 089,12:-
2 269 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Bianco Carrara Polerad 10x10 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bianco Carrara är en marmor från Italien skuren från äkta stenblock. Bianco Carrara är en av världens mest populära marmortyper. Plattan kan monteras både på vägg eller golv och finns i polerat dvs blankt utförande och slipad dvs matt utförande.
Varumärke
Italian MarbleBeskrivning
Bianco Carrara är en marmor från Italien skuren från äkta stenblock. Bianco Carrara är en av världens mest populära marmortyper. Plattan kan monteras både på vägg eller golv och finns i polerat dvs blankt utförande och slipad dvs matt utförande.
Egenskaper
| Varumärke | Italian Marble |
| Art.Nr. | 10777 |
| Mått | 10x10 cm |
| Typ | Marmor |
| Yta | Polerad |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal | 0,48 m2/frp |
| Antal | 48 st/frp |
| Tjocklek | 10 mm |
| Serie | Bianco |
| Färg | Vit |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Mönster | Marmor |
| Form | Kvadratisk |
| Storlek | 10x10 cm |
