Knäskydd Tebo Fento 100
1 165 kr
839 krSpara 28 %Kampanj57 tim kvar!

Fento 100
839 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Knäskydd för arbetsbyxor med knäskyddsfickor. Patenterad konstruktion utvecklad för dem som arbetar mycket i knästående läge. Tre lager av foam som andas och samtidigt är vattentätt. Kilformad nederdel (Wedge!) för optimal avlastning av knät. Runt knäskyddet sitter tyg för maximal fuktupptagning. Godkänd enligt CE EN-14404. Mått: 150 x 260 x 7 mm.
Varumärke
TeboBeskrivning
Knäskydd för arbetsbyxor med knäskyddsfickor. Patenterad konstruktion utvecklad för dem som arbetar mycket i knästående läge. Tre lager av foam som andas och samtidigt är vattentätt. Kilformad nederdel (Wedge!) för optimal avlastning av knät. Runt knäskyddet sitter tyg för maximal fuktupptagning. Godkänd enligt CE EN-14404. Mått: 150 x 260 x 7 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Tebo |
| Art.Nr. | 299262 |
| Produkttyp | Knäskydd |
| Tjocklek | 7 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 400114 |
| Bredd | 150 mm |
| Längd | 260 mm |
| EAN-nr | 8717496910141 |





