Golvbrunn Blücher WaterLine 395Golvbrunn Blücher WaterLine 395-8 800 mm

WaterLine 395
Golvbrunn Blücher WaterLine 395-8 800 mm

Beskrivning
Den tvådelade konstruktionen, med integrerad överdel som är justerbar i höjdled, gör det lätt att anpassa för klinkerplattor med olika tjocklek. BLÜCHER WaterLine duschränna kan placeras fritt på golv i duschnischens ingång för att hindra vatten från att rinna ut på golvet.
Detta ingår
- Duschränna
- Klämram och klinkerram
Övrigt
- Duschrännan levereras med anslutningsdetalj.
- Beställ utloppsdel, galler och eventuell montageplatta separat.
- Demonterbart vattenlås i rostfritt stål är standard.
- För klinkergolv med klämram för folie- eller vätskebaserade tätskikt samt tätskikt av plastmatta.
- Typgodkänd av SITAC enligt EN 1253 och Boverkets Byggregler.
- Uppfyller gällande branschstandarder för anslutning till tätskikt och ytskikt i trä- och betongbjälklag.
Komplettera med
- Utloppsdel och vattenlås
- Galler
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Blücher |
| Art.Nr. | 395.080.056.20 |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | Waterline |
| Längd | 764 mm |
| Vikt | 3 kg |
| Bredd | 96,5 mm |
| Bredd | 96,5 cm |
| Höjd | 55 mm |
| RSK-nr | 7121705 |



