Fördelare LK Systems UNIUNI 2-G20
Rek. pris 350 kr
278 kr
Se priset!
Vald variant
Utförande:
UNI 2-G20

UNI
UNI 2-G20
278 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Påbyggnadsbar fördelare för värme- och tappvattensystem. Monteras på vägg i LK Fördelarkonsol eller i LK Fördelarskåp UNI. Tillverkad av avStålningsbeständig mässing, Silver.
Varumärke
LK SystemsBeskrivning
Påbyggnadsbar fördelare för värme- och tappvattensystem. Monteras på vägg i LK Fördelarkonsol eller i LK Fördelarskåp UNI. Tillverkad av avStålningsbeständig mässing, Silver.
Fördelare UNI 1-G15, UNI 2-G15, 3-G15, UNI 4-G15 och 5-G15 har anslutning G20 (ut- och inv gg) för matningsledning och anslutning G15 c/c 50 mm utv gg på avsticken.
Fördelare UNI 2-G20 har anslutning G20 (ut- och inv gg) för matningsledning och anslutning G20 c/c 50 mm utv gg på avsticken.
Samtliga typer har o-ringstätning på den utvändiga G20 sidan för matningsledning vilket underlättar hopmontering av 2 st fördelare utan ytterligare tätning.
Rör X16, A16, X20 samt A20 kan anslutas på avsticken både med LK Anslutningskoppling och med LK PressPex Pressanslutningskoppling.
Fördelare UNI 2-G20 har anslutning G20 (ut- och inv gg) för matningsledning och anslutning G20 c/c 50 mm utv gg på avsticken.
Samtliga typer har o-ringstätning på den utvändiga G20 sidan för matningsledning vilket underlättar hopmontering av 2 st fördelare utan ytterligare tätning.
Rör X16, A16, X20 samt A20 kan anslutas på avsticken både med LK Anslutningskoppling och med LK PressPex Pressanslutningskoppling.
Egenskaper
| Varumärke | LK Systems |
| Art.Nr. | 1870689 |
| Utförande | UNI 2-G20 |
| Typ | Fördelare 2 |
| Vikt | 0,22 kg |
| Längd | 150 mm |
| Dimension | 1 x G20 / 2 x G20 mm |
| Färg | Silver |
| Material | Mässing DZR |
| Max Temperatur | 70 °c |
| Tryck | 10 Bar |
| RSK-nr | 1870689 |
| EAN-nr | 7331590022442 |

