Industriarmatur SG ARMATUREN Tysnes 66 4000K IP66
fr.559 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Tysnes 66 4000K IP66
559 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En kapslad IP66 armatur för ex. garage, förvaringsutrymmen och produktionsanläggningar. Den är energieffektiv med högt lumenflöde och lång livslängd. Ljusflödet kan reduceras via DIP-switchar på drivern i flertalet steg. Enkel att montera utanpåliggande med clips eller pendlad på lina eller vajer (tillbehör). Kabelinföring finns i båda gavlar samt en införing på bakstycket med försänkning för kabeln.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
En kapslad IP66 armatur för ex. garage, förvaringsutrymmen och produktionsanläggningar. Den är energieffektiv med högt lumenflöde och lång livslängd. Ljusflödet kan reduceras via DIP-switchar på drivern i flertalet steg. Enkel att montera utanpåliggande med clips eller pendlad på lina eller vajer (tillbehör). Kabelinföring finns i båda gavlar samt en införing på bakstycket med försänkning för kabeln.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7217193S |
| Färg | Grå |
| Effekt | 14, 34, 40 W |
| IP-Klassning | IP66 |
| Energieffektivitet | C |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Plast |
| Serie | Tysnes |
| Typ | Industriarmatur |
| Spänning | 220 V |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 80 mm |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 85 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 120030, 120031, 120032 |
| Längd | 650, 1200, 1500 mm |
| Ljusflöde | 2060, 5040, 5700 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 116, 117, 121 ° |
