Takarmatur SG ARMATUREN Frosta 17W
fr.2 220 kr
Välj variant

Frosta 17W
2 220 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En dekorativ plafond med matt opaliserad avskärmning. Lämplig för både bostadsmiljöer och hotell, restauranger och liknande där en plafond med elegant formgivning önskas. Frosta har en helt jämnt lysande yta och även ett indirekt ljus som ger rummet ökad rymd och trivsel. Enkel installation med hål som passar alla vanliga takdosor och utbrytningsöppningar i armaturhuset för utanpåliggande kablage.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
En dekorativ plafond med matt opaliserad avskärmning. Lämplig för både bostadsmiljöer och hotell, restauranger och liknande där en plafond med elegant formgivning önskas. Frosta har en helt jämnt lysande yta och även ett indirekt ljus som ger rummet ökad rymd och trivsel. Enkel installation med hål som passar alla vanliga takdosor och utbrytningsöppningar i armaturhuset för utanpåliggande kablage.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7507615S |
| Färg | Vit |
| Effekt | 17 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Energieffektivitet | C |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Stål |
| Serie | Frosta |
| Typ | Takarmatur |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 211701, 211731, 211737 |
| Diameter | 330, 480 mm |
| Höjd | 77, 90 mm |
| Ljusflöde | 2230, 2290 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 117, 125 ° |
| Sensor | Nej, Ja |
