Fotlamphållare Ifö Electric Basic Sned E27Vit
213 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Vit

Basic Sned E27
Vit
213 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Tak- och väggarmatur från Ifö Electric.
Fotlamphållarna tillverkas av högkvalitetsporslin och finns i två utföranden, en rak modell och en sned med 15 graders lutning. Sned lamphållare installeras som regel på vägg. Förutom matta glödlampor, beroende på miljö, kan koltrådslampor, klara glödlampor samt halogen-lampor typ Halopar eller Hi-spot användas. Ljuskälla ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Art.Nr. | 52704-000-10 |
| Färg | Vit |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 75 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 52704-000-10 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 62 mm |
| Diameter | 70 mm |
| Höjd | 76 mm |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 70 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Porslin |
| Serie | Basic |
| Typ | Väggarmatur |
| EAN-nr | 7312905270406 |


