Vägglampa Burlington BL13 LED
4 395 kr
3 823 krSpara 13 %Kampanj17 tim kvar!

BL13 LED
3 823 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägglampa Burlington BL13 LED med kromat väggfäste. Vackra klassiska formerna kompletterar sekelskiftets design i badrummet.
Varumärke
BurlingtonBeskrivning
Vägglampa Burlington BL13 LED med kromat väggfäste. Vackra klassiska formerna kompletterar sekelskiftets design i badrummet.
Lampett levereras med en LED-lampa 3,5W G9. LED-lampan som ingår är 320 lumen, 3000k (varmvit) och ej dimbar. Önskas dimmerfunktion behöver denna LED-lampa bytas ut mot en dimbar variant.
De munblåsta glas skärmarna är handgjorda och därför kan luftbubblor och andra mindre avvikelser förekomma. Detta anses som unika produktegenskaper och inte som defekt.
Installation
Ska installeras av en behörig elektriker.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
De munblåsta glas skärmarna är handgjorda och därför kan luftbubblor och andra mindre avvikelser förekomma. Detta anses som unika produktegenskaper och inte som defekt.
Installation
Ska installeras av en behörig elektriker.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
Egenskaper
| Varumärke | Burlington |
| Art.Nr. | BL13 |
| Färg | Krom |
| Sockel | G9 |
| Effekt | 3,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Garanti | 5 år |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Mässing/Glas |
| Yta | Blank |
| Typ | Vägglampa |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 150 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Bredd | 116 mm |


