Downlight Hide-a-lite Comfort Quick Outdoor
fr.490 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Comfort Quick Outdoor
490 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Downlight Comfort Quick Outdoor från Hide-a-lite är en lågbyggande och ställbar utomhusarmatur i Comfort-serien med inbyggnadshöjd på endast 40 mm. Samtliga delar är IP44 och godkänd för montage i öppna takkonstruktioner eller direkt mot isolering. Finns i vitt, grått och antracit. Håltagningsmått mellan 73-85 – perfekt vid ROT-arbeten.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Downlight Comfort Quick Outdoor från Hide-a-lite är en lågbyggande och ställbar utomhusarmatur i Comfort-serien med inbyggnadshöjd på endast 40 mm. Samtliga delar är IP44 och godkänd för montage i öppna takkonstruktioner eller direkt mot isolering. Finns i vitt, grått och antracit. Håltagningsmått mellan 73-85 – perfekt vid ROT-arbeten.
Denna downlight levereras komplett med fasdimringsbart drivdon, kopplingsbox med snabbplintar för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för kabel eller flexslang 16 mm. Den är dessutom dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Denna downlight finns i flera färger
Denna downlight finns i flera färger
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7702969H |
| Färg | Grå, Svart, Vit |
| Effekt | 6 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Kategori | LED |
| Energieffektivitet | A+ |
| Håltagningsmått | 73-85 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Comfort |
| Typ | Taklampa |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 40 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 95 mm |
| Diameter | 95 mm |
