Downlight Hide-a-lite Optic Box I2000-2700K, Tune
Rek. pris 1 570 kr
899 kr
Se priset!
Vald variant
Ljustemperatur (K):
2000-2700

Optic Box I
2000-2700K, Tune
899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
LED-downlight från Hide-a-lite i boxutförande med reflektorteknik och fasdimringsbart drivdon.
Passar med sin fyrkantiga design utmärkt i såväl privat som offentlig miljö där ett diskret och behagligt allmänljus önskas. Finns i flera färgtemperaturer, samt Tune. Mycket god färgåtergivning Ra>95. Kan monteras under spärrskikt med Spot Guard Gles. Komplett med fasdimringsbart drivdon med snabbplint och skruvfri dragavlastning. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7473413 |
| Färg | Vit |
| Effekt/prestanda | 7,5 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljustemperatur | 2000-2700 K |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 63 mm |
| Vikt | 0,44 kg |
| Bredd | 101 mm |
| Djup | 101 mm |
| Inbyggnadsdjup | 60 mm |
| Spänning | 230 V |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Håltagningsmått | 88x88 mm |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Energieffektivitet | A+ |
| Serie | Optic |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| EAN-nr | 7392971137438 |




