Downlight Plejd Tilt LED Spot 8W DWN-01Svart, 1 st
424 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart
Antal:
1 st/frp

Tilt LED Spot 8W DWN-01
Svart, 1 st
424 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

DWN-01 är en smart, tunable downlight med inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Ljuskällan i Downlight Tilt kan vinklas i sidled för att variera ljussättningen i rummet. Produkten kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. DWN-01 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm.
Varumärke
PlejdBeskrivning
DWN-01 är en smart, tunable downlight med inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Ljuskällan i Downlight Tilt kan vinklas i sidled för att variera ljussättningen i rummet. Produkten kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. DWN-01 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm.
Dokument
Recensioner
ElenaVerifierad köpare
för 2 månader sedanVäldigt nöjd med spotlight
Stephan SVerifierad köpare
för 2 år sedanNär man får i gången är den super med dimmer i spoten
+ Dimmer i spoten i varje.
- Skulle va hur man kopplar då ? Lätt när man vet .
Egenskaper
| Varumärke | Plejd |
| Art.Nr. | DWN-01-B |
| Färg | Svart |
| Effekt | 8 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Tillverkarens Art.Nr. | DWN-01-B |
| Antal | 1 st/frp |
| Vikt | 0,311 kg |
| Anslutning | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Energieffektivitet | F |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Downlight |
| Typ | Inbyggningsbar belysning |
| Ström | 0-40 mA |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 94 mm |
| Dimbar | Ja |
| Livslängd | 60000 h |
| Ljusflöde | 515 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 40 ° |
| Ljustemperatur | 2200-4000 K |
| Inbyggnadsdjup | 40 mm |
| EAN-nr | 7330018013017 |
