Downlightset Malmbergs MD-99 LED
Rek. pris 1 310 kr
1 051 kr
Se priset!

MD-99 LED
1 051 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Komplett set från Malmbergs innehållandes 3 st dimbara LED-downlights, 3 st förlängningskablar (1,5 m), 1 st grenbox (3-vägs) samt 1 st dimbart drivdon. För infällt montage eller utanpåliggande med hjälp av distansring (ingår ej). Går även att montera i apparatdosa. LED-dioderna är från SHARP! Diameter 75 mm. S-märkt.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Komplett set från Malmbergs innehållandes 3 st dimbara LED-downlights, 3 st förlängningskablar (1,5 m), 1 st grenbox (3-vägs) samt 1 st dimbart drivdon. För infällt montage eller utanpåliggande med hjälp av distansring (ingår ej). Går även att montera i apparatdosa. LED-dioderna är från SHARP! Diameter 75 mm. S-märkt.
Ljusregleras med bakkantstyrd transistordimmer (RC). Armaturerna är godkända för montering mot normalt brännbart material och direkt mot isolering.
Dokument
Recensioner
Mikael DVerifierad köpare
för 6 år sedanStrul med leverans men bra kvalitet till ett bra pris
+ Lågt inbyggnadsdjup
- Lite korta anslutningskablar
Christofer NVerifierad köpare
för 6 år sedanDownlight även för nybörjaren!
+ Kompakt, enkel att installera
- Klena kopplingar till både förgrening och huvudenhet
- Kablage mellan transformator och enhet kräver >20mm slang vid fast installation
- Snålt tilltagna kablar, max installationsmellanrumsbredd 1,3m
Erik NVerifierad köpare
för 6 år sedanByggt om badrummet och fann ett mkt prisvärt erbjudande om set om tre downlights 5W var. Enkelt att montera själv. fantastiskt ljus! Köpte två set på en gång. Helnöjd!
Johan N SVerifierad köpare
för 7 år sedanEnkel att montera och mycket prisvärd
J PVerifierad köpare
för 7 år sedanBra och prisvärda spottar!
Lars S JVerifierad köpare
för 8 år sedanMycket bra prudukt
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9974365 |
| Effekt/prestanda | 18,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Håltagningsmått | 60 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 24 mm |
| Produkttyp | Downlightset |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7392529131130 |
