LED-downlight Hide-a-lite Optic S Quick ISO 6-pack3000 K
3 109 kr/frp
1 615 kr/frpSpara 48 %Kampanj
Vald variant
Ljustemperatur:
3000 K

Optic S Quick ISO 6-pack
3000 K
1 615 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

6-pack med LED-downlights från Hide-a-lite som är anpassad för montage i glesplanel (28 mm) och godkänd för montage direkt mot isolering. Reflektorteknik och väl avbländad ljusbild med mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon för enkel 230V-anslutning, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för kabel. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
6-pack med LED-downlights från Hide-a-lite som är anpassad för montage i glesplanel (28 mm) och godkänd för montage direkt mot isolering. Reflektorteknik och väl avbländad ljusbild med mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon för enkel 230V-anslutning, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för kabel. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Recensioner
Stefan PVerifierad köpare
för 1 månad sedanFunkade som förväntat.
TonyVerifierad köpare
för 1 år sedan3 av 6 drivdon fungerade inte
Alexander SVerifierad köpare
för 1 år sedanFick tipset av elektrikern, att köpa dessa. Dock var 3 av 6 trasiga, men en reklamation och 2 veckor senare var det löst. Tyckte det gick smidigt. Och jag är nöjd med produkten låg profil och bra ljus.
+ Låg profil
+ Kan läggas direkt under isolering
+ Bra ljus
- Fick ett måndags exemplar
Adam JVerifierad köpare
för 2 år sedanBra ljus, enkel installation med litet drivdon. Möjligtvis något dyra.
PerVerifierad köpare
för 2 år sedanFungerar toppen bra!
Jonas SVerifierad köpare
för 2 år sedanBlev väldigt bra i badrmmet
John TVerifierad köpare
för 2 år sedanSnabb leverans,enkel installation
Willy HVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket lätta att montera. Fungerar väldigt bra att dimra. 10-100% 27V till 240V. Detta trots att det inte var en speciellt utvald dimmer.
+ Känns verkligen som kvalitet rätt igenom.
- Kan inte hitta något, kanske lite dyra men man får vad man betalar för.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 3792 |
| Färg | Vit |
| Effekt | 4,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3792 |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Energieffektivitet | A+ |
| Håltagningsmått | 55-63 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Typ | Downlight |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 72 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 39 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| EAN-nr | 7392971139951 |



