Minidownlight Hide-a-lite 1202 Multi 12V
Rek. pris 1 770 kr
fr.359 kr
Se priset!
Välj variant

1202 Multi 12V
359 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dimbar downlight för anslutning till 12V AC/DC. Perfekt ROT-armatur för infällt montage i befintlig håltagning 57-60 mm. Finns i två färgtemperaturer - 2700K och 3000K. Distansring och distansram finns som tillbehör.
Med snabbplintar integrerat i bakstycket blir det enkelt att använda befintlig ledningsdragning, transformator och dimmer vid utbyte av äldre halogenarmaturer.
Med snabbplintar integrerat i bakstycket blir det enkelt att använda befintlig ledningsdragning, transformator och dimmer vid utbyte av äldre halogenarmaturer.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Dimbar downlight för anslutning till 12V AC/DC. Perfekt ROT-armatur för infällt montage i befintlig håltagning 57-60 mm. Finns i två färgtemperaturer - 2700K och 3000K. Distansring och distansram finns som tillbehör.
Med snabbplintar integrerat i bakstycket blir det enkelt att använda befintlig ledningsdragning, transformator och dimmer vid utbyte av äldre halogenarmaturer.
Med snabbplintar integrerat i bakstycket blir det enkelt att använda befintlig ledningsdragning, transformator och dimmer vid utbyte av äldre halogenarmaturer.
1202 Multi 12V Vit - 2700K. 290lm, Spridningsvinkel 70°, 4,3W, 12V AC/DC. IP44.
Dokument
Recensioner
Ulrika ÖVerifierad köpare
för 2 år sedanFint o behagligt ljus men ändå ljust.
+ Lätt att koppla in
JanVerifierad köpare
för 4 år sedanLyser bra enkel att installera
K B lVerifierad köpare
för 4 år sedanKlockrent, bara att byta rakt av, bra ljus. Hade blivit toppbetyg om kabelplintar varit av bättre kvalitet.
+ Superenkelt byte från halogen till led
- Dåliga kabelplintar, hälften sprack
Lars EVerifierad köpare
för 5 år sedanFunkar perfekt som direkt ersättning till halogen, inkl dimning, ersatte en av 10 spottar där lamphållaren gått sönder.
+ Ersätter halogen
+ Dimbar med halogendimmer
AndersVerifierad köpare
för 8 år sedanMotsvarade höga förväntningar............................................................................. .............. ........ ......... ............
+ Fint ljus. Fungerade perfekt att ersätta två 20W halogener utan att byta kablar och trafo. Vitt ljus dvs varken gult eller blått.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Borstat Stål, Vit |
| Effekt/prestanda | 4,3 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 19 mm |
| Bredd | 70 mm |
| Inbyggnadsdjup | 17 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Håltagningsmått | 58 mm |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Energieffektivitet | A++ |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Ljusspridningsvinkel | 70 ° |



