Bordslampa Nordlux Alexander
fr.899 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Alexander är en modern lampa i tidlös design. De blanka metalldetaljerna i kombination med den sidenmatta ytan gör lampan mycket dekorativ, och tillsammans med den runda metallskärmen som ger ett vackert nedåtriktat ljus balanseras design och funktionalitet på allra finaste sätt.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Alexander är en modern lampa i tidlös design. De blanka metalldetaljerna i kombination med den sidenmatta ytan gör lampan mycket dekorativ, och tillsammans med den runda metallskärmen som ger ett vackert nedåtriktat ljus balanseras design och funktionalitet på allra finaste sätt.
Funktionaliteten är noga genomtänkt med en justerbar skärm och en på/av-knapp som är snyggt integrerad i designen.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Svart, Vit |
| Diameter | 160 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Alexander |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Höjd | 540 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 3,06 kg |
