Bordslampa Nordlux Arild
649 kr
Se priset!

Arild
649 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Arild är en serie lampor i modern design med industriell touch. Den vita, runda och matta skärmen i opalglas kompletteras elegant av detaljer i brunaktig mässing. Lamphuvudet är enkelt att justera för att få ett riktat ljus.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Arild är en serie lampor i modern design med industriell touch. Den vita, runda och matta skärmen i opalglas kompletteras elegant av detaljer i brunaktig mässing. Lamphuvudet är enkelt att justera för att få ett riktat ljus.
Egenskaper
- Modern stil med en touch av industriella detaljer
- Elegant mix av glas, brunaktig mässing och mattsvart
- Justerbart lamphuvud för ett riktat ljus
- Ej dimbar
- Modern stil med en touch av industriella detaljer
- Elegant mix av glas, brunaktig mässing och mattsvart
- Justerbart lamphuvud för ett riktat ljus
- Ej dimbar
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2312305003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 260 mm |
| Diameter | 93 mm |
| Sockel | E14 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Material | Metall |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Arild |
| Dimbar | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 450 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,2 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Djup | 150 mm |
| EAN-nr | 5704924015786 |



