Bordslampa Nordlux AslakVit
480 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Aslak från Nordlux är en elegant och praktisk läslampa för skriv- eller sängbord. Lampan har den ställbar skärm så att du kan rikta den som det passar dig. Serien Aslak har både ett modernt och ett industriellt uttryck tack vare formen, konstruktionen och de estetiska detaljerna. Aslak har en behaglig ljusyta som ger ett effektfullt och vackert ljus och fungerar perfekt i rum där du saknar bra belysning som kan riktas.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bordslampa Aslak från Nordlux är en elegant och praktisk läslampa för skriv- eller sängbord. Lampan har den ställbar skärm så att du kan rikta den som det passar dig. Serien Aslak har både ett modernt och ett industriellt uttryck tack vare formen, konstruktionen och de estetiska detaljerna. Aslak har en behaglig ljusyta som ger ett effektfullt och vackert ljus och fungerar perfekt i rum där du saknar bra belysning som kan riktas.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 46685001 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 150 mm |
| Diameter | 150 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Aslak |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Höjd | 480 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,45 kg |
| Bredd | 150 cm |
| EAN-nr | 5701581408883 |


