Bordslampa Nordlux Christina 20
fr.799 kr
Se priset!
Välj variant

Christina 20
799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Christina har en stor klarglaskupol som skapar ett unikt ljus och designuttryck när man använder en stor, dekorativ ljuskälla. Samtidigt kontrasterar den robusta foten elegant mot glaskupolen, vilket gör att den passar perfekt in i de flesta minimalistiska inredningar.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Christina har en stor klarglaskupol som skapar ett unikt ljus och designuttryck när man använder en stor, dekorativ ljuskälla. Samtidigt kontrasterar den robusta foten elegant mot glaskupolen, vilket gör att den passar perfekt in i de flesta minimalistiska inredningar.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Antracit, Klar |
| Bredd | 195 mm |
| Diameter | 195 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | CHRISTINA |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 195 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 300 mm |
| Sensor | Nej |
| Material | Betong, Trä |
| Vikt | 1,2, 1,9 kg |
