Bordslampa Nordlux Clasi
Rek. pris 1 449 kr
1 269 kr
Se priset!

Clasi
1 269 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Clasi är en modern version av klassisk ljusdesign. Den svarta metallskärmen utgör en intressant kontrast till den lätta mässingsbasen. Den breda skärmen ger dig ett brett ljusfält och sprider ljus både uppåt och nedåt, för ett behagligt, bländfritt ljus.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Clasi är en modern version av klassisk ljusdesign. Den svarta metallskärmen utgör en intressant kontrast till den lätta mässingsbasen. Den breda skärmen ger dig ett brett ljusfält och sprider ljus både uppåt och nedåt, för ett behagligt, bländfritt ljus.
Egenskaper
- Klassisk och elegant design
- Elegant diffusor både upptill och nedtill för ett bländfritt ljus
- Ej dimbar
- Klassisk och elegant design
- Elegant diffusor både upptill och nedtill för ett bländfritt ljus
- Ej dimbar
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2312645003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 290 mm |
| Diameter | 290 mm |
| Sockel | E14 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Material | Metall |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Clasi |
| Dimbar | Nej |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Höjd | 446 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 2,6 kg |
| Kabellängd | 0,18 m |
| Djup | 290 mm |
| EAN-nr | 5704924015946 |




