Bordslampa Nordlux Dean HaloMässing
337 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Dean Halo från Nordlux är en stilren armatur med en stilren metalltråddesign som passar ihop med en större globlampa. Med referenser till exklusiv hotellstil med stora möbler och härliga tyger kompletterar Dean designtrenden “more is more”. Det slutliga uttrycket uppnås genom valet av en dekorationsglödlampa som fulländar den extravaganta looken. Lampan levereras utan ljuskälla.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bordslampa Dean Halo från Nordlux är en stilren armatur med en stilren metalltråddesign som passar ihop med en större globlampa. Med referenser till exklusiv hotellstil med stora möbler och härliga tyger kompletterar Dean designtrenden “more is more”. Det slutliga uttrycket uppnås genom valet av en dekorationsglödlampa som fulländar den extravaganta looken. Lampan levereras utan ljuskälla.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 46615025 |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 230 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Dean |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Höjd | 350 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,78 kg |
| Bredd | 230 cm |
| EAN-nr | 5701581407589 |



