Bordslampa Nordlux Galloway Svart
349 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Galloway Svart från Nordlux är en stilren bordsarmatur. Mässing är en populär inredningstrend som utgör en vacker kontrast till den ljusa skandinaviska inredningen. Mässing har också införlivats i designen av den vackra Galloway-serien där detaljerna vackert bryter av de stilrena och enkla linjerna i metallytan.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bordslampa Galloway Svart från Nordlux är en stilren bordsarmatur. Mässing är en populär inredningstrend som utgör en vacker kontrast till den ljusa skandinaviska inredningen. Mässing har också införlivats i designen av den vackra Galloway-serien där detaljerna vackert bryter av de stilrena och enkla linjerna i metallytan.
Om du sätter en dekorativ glödlampa i den fina, räfflade Galloway-sockeln får du en vacker bordslampa både när den är tänd och släckt. Levereras utan ljuskälla.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2011075003 |
| Färg | Svart/Mässing |
| Bredd | 100 mm |
| Diameter | 55 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Galloway |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Djup | 100 mm |
| Djup | 100 cm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 175 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,6 kg |
| Bredd | 100 cm |
| EAN-nr | 5704924001833 |

