Bordslampa Nordlux Josefine
619 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den innovativa och lekfulla designen gör Josefine till en dekorativ och modern serie. De stringenta rören bidrar till en industriell känsla med associationer till en rå och modern inredning. Som kontrast till den industriella känslan står de vackra mässingsdetaljerna och mjuka formerna vilket ger en fantastisk dekorativ serie som balanserar minimalism och elegans på finaste sätt. Dessutom ger Josefine-serien möjlighet att framhäva din personlighet genom att använda dekorativa ljuskällor som vackert lyser upp rummet.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den innovativa och lekfulla designen gör Josefine till en dekorativ och modern serie. De stringenta rören bidrar till en industriell känsla med associationer till en rå och modern inredning. Som kontrast till den industriella känslan står de vackra mässingsdetaljerna och mjuka formerna vilket ger en fantastisk dekorativ serie som balanserar minimalism och elegans på finaste sätt. Dessutom ger Josefine-serien möjlighet att framhäva din personlighet genom att använda dekorativa ljuskällor som vackert lyser upp rummet.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 48955003 |
| Färg | Svart |
| Diameter | 420 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Josefine |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Höjd | 440 mm |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Vikt | 0,95 kg |
| EAN-nr | 5701581464186 |


