Bordslampa Nordlux MercerVit
290 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bordslampa Mercer från Nordlux är ett bra exempel på en klassisk bordslampa som med sin stilrena design balanserar lätthet och elegans med ett nästan svävande uttryck. Denna lampa har ett högt funktionsvärde med den justerbara skärmen som bidrar med flexibilitet och effektfull arbets- eller stämningsbelysning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bordslampa Mercer från Nordlux är ett bra exempel på en klassisk bordslampa som med sin stilrena design balanserar lätthet och elegans med ett nästan svävande uttryck. Denna lampa har ett högt funktionsvärde med den justerbara skärmen som bidrar med flexibilitet och effektfull arbets- eller stämningsbelysning.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 46665001 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 150 mm |
| Diameter | 150 mm |
| Sockel | E14 |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Mercer |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Höjd | 450 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 0,63 kg |
| Bredd | 150 cm |
| EAN-nr | 5701581408586 |


