Bordslampa Nordlux Texas
fr.312 kr
utvalda påKampanj
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bordslampa Texas från Nordlux är en elegant bordslampa där allt onödigt skalats av till förmån för ett stilrent och modernt uttryck som bidrar till ett minimalistiskt och snyggt hem. Lampans flexibla vridmekanism möjliggör ett riktat ljus som ger optimala ljusförhållanden. Serien Texas är en tidlös lampserie som kan sprida glädje i många år. Den levereras utan ljuskälla.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Bordslampa Texas från Nordlux är en elegant bordslampa där allt onödigt skalats av till förmån för ett stilrent och modernt uttryck som bidrar till ett minimalistiskt och snyggt hem. Lampans flexibla vridmekanism möjliggör ett riktat ljus som ger optimala ljusförhållanden. Serien Texas är en tidlös lampserie som kan sprida glädje i många år. Den levereras utan ljuskälla.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Svart, Vit |
| Bredd | 125 mm |
| Diameter | 125 mm |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Texas |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Höjd | 400 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,18 kg |
| Bredd | 125 cm |
| Kabelfärg | Svart, Vit |
