Golvlampa Dyberg Larsen CaleVit
Rek. pris 1 309 kr
984 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Vit

Cale
Vit
984 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Cales eleganta utseende och minimalistiska design gör den till en perfekt passform för både kontorsutrymmen och vardagsrum. Serien, förutom golvlampan, innehåller också en vägglampa och en bordslampa.
Varumärke
Dyberg LarsenBeskrivning
Cales eleganta utseende och minimalistiska design gör den till en perfekt passform för både kontorsutrymmen och vardagsrum. Serien, förutom golvlampan, innehåller också en vägglampa och en bordslampa.
Lampan finns i matt svart, blå och vit metall. Lampans huvud kan roteras efter önskemål. Strömbrytaren är placerad ovanpå lampans huvud. Lampan levereras med en 1,8 meter lång svart tygsladd.
Egenskaper
| Varumärke | Dyberg Larsen |
| Art.Nr. | 7087 |
| Färg | Vit |
| Sockel | GU10 |
| Effekt/prestanda | 35 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Kabelfärg | Vit |
| Djup | 240 mm |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Höjd | 1350 mm |
| Längd | 24 cm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metal |
| Serie | Cale |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Bredd | 15,5 cm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 135 cm |
| EAN-nr | 5704709070870 |






