Golvlampa Nordlux ContinaMässing
Rek. pris 1 449 kr
1 079 kr
1 029 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Mässing

Contina
Mässing
1 029 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Golvlampa Contina från Nordlux kombinerar elegant design och funktion med vackra detaljer. Den lätta ramen avslutas med ett kulformat glasklot i opalvitt glas som döljer ljuskällan och sprider ett vackert bländfritt ljus i rummet.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Golvlampa Contina från Nordlux kombinerar elegant design och funktion med vackra detaljer. Den lätta ramen avslutas med ett kulformat glasklot i opalvitt glas som döljer ljuskällan och sprider ett vackert bländfritt ljus i rummet.
Contina är en modern golvlampa i matt metall med många funktioner. Lamphuvudet kan vridas och samtidigt kan den övre delen av stativet justeras både uppåt och nedåt, vilket ger många användningsmöjligheter.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010994035 |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 250 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Sockel | G9 |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Djup | 355 mm |
| Djup | 355 cm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 1395 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 3 kg |
| Bredd | 250 cm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Contina |
| Produkttyp | Golvlampa |
| EAN-nr | 5704924001772 |



