Plafond Plejd CCL-01-W Vit LED Takplafond med Dimbar Funktion
790 kr
Se priset!

CCL-01-W Vit LED Takplafond med Dimbar Funktion
790 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

CCL-01 är en smart LED-plafond med tunable white och inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Den kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. CCL-01 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm. Produkten är tillgänglig i två versioner: CCL-01-S med rörelsesensor, och CCL-01 utan rörelsesensor.
Varumärke
PlejdBeskrivning
CCL-01 är en smart LED-plafond med tunable white och inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Den kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. CCL-01 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm. Produkten är tillgänglig i två versioner: CCL-01-S med rörelsesensor, och CCL-01 utan rörelsesensor.
Plejd CCL-01 är mer än bara en plafond. Den erbjuder en dynamisk belysningslösning som kan anpassas efter dina behov och önskemål. Med dess tunable white-funktion kan du skapa allt från ett varmt, mysigt ljus till ett kallt, energigivande ljus. Perfekt för att skapa rätt atmosfär för en filmkväll eller för att hålla energin uppe under en lång arbetsdag. Dessutom kan du enkelt gruppera och styra flera lampor trådlöst, vilket gör det smidigt att skapa en enhetlig belysning i hela hemmet. Med två versioner att välja mellan, en med rörelsesensor och en utan, kan du hitta den perfekta lösningen för just ditt hem.
Fördelar: Plafond Plejd CCL-01-W Vit LED Takplafond med Dimbar Funktion
- Anpassningsbart ljus för olika stämningar
- Trådlös gruppering för enkel hantering
- Två versioner för individuella behov
Fördelar: Plafond Plejd CCL-01-W Vit LED Takplafond med Dimbar Funktion
- Anpassningsbart ljus för olika stämningar
- Trådlös gruppering för enkel hantering
- Två versioner för individuella behov
Recensioner
Anna SVerifierad köpare
för 5 dagar sedanEnkel att installera och jag är jättenöjd
+ Liten och diskret plafond som ger mycket ljus!
- Inget , kanske priset men den är värd varenda krona
JoelVerifierad köpare
för 2 veckor sedanFörvånansvärt bra plafond! Ljusstark, slimmad och snygg.
Anders AVerifierad köpare
för 1 månad sedanBra funktionalitet möjlighet att gå från varmt till kallt ljus. Men kanske inte snyggaste och relativt dyr
+ Funktionell
- Dyr
Henrik AVerifierad köpare
för 2 månader sedanFantastisk produkt som enkelt kopplade upp sig mot befintligt Plejd system.
Egenskaper
| Varumärke | Plejd |
| Art.Nr. | 7577717 |
| Färg | Vit |
| Diameter | 294 mm |
| Sockel | LED (ej utbytbar) |
| Effekt/prestanda | 22 W |
| IP-Klassning | IP44 tak / IP20 vägg |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | F |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ljustemperatur | 2200-4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | CCL |
| Produkttyp | Plafond |
| Ljussken | Tunable White |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7330018013178 |

