Taklampa Nordlux Balance
Rek. pris 1 899 kr
1 515 kr
1 389 krSänkt pris!Spara 126 kr

Balance
1 389 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Enkelhet, minimalism och funktion är kännetecknen för Balance-serien. De rena linjerna, runda formerna och den svarta matta metallen ger ett elegant uttryck med associationer till den stilrena skandinaviska inredningen. Ljuset fördelas fint i hela skärmen med ett jämnt, bländfritt sken, och Balance är dessutom försedd med en inbyggd ljusdämpningsfunktion i tre steg så att du kan dämpa ljuset från din vanliga lampknapp på väggen (ej väggdimmer).
Varumärke
NordluxBeskrivning
Enkelhet, minimalism och funktion är kännetecknen för Balance-serien. De rena linjerna, runda formerna och den svarta matta metallen ger ett elegant uttryck med associationer till den stilrena skandinaviska inredningen. Ljuset fördelas fint i hela skärmen med ett jämnt, bländfritt sken, och Balance är dessutom försedd med en inbyggd ljusdämpningsfunktion i tre steg så att du kan dämpa ljuset från din vanliga lampknapp på väggen (ej väggdimmer).
Pendeln Balance har en smal design som gör att den varken tar för mycket plats eller skymmer utsikten i rummet. Den stora belysningsytan i hela skärmen ger ett utmärkt nedåtriktad ljus, vilket är perfekt över mat-, köks- eller soffbordet.
Egenskaper
- Skandinavisk minimalistisk design
- Moodmaker™ 3-stegs dämpbar från vanlig lampknapp
- Med ljusspridare i akryl
- 5 års LED-garanti
Egenskaper
- Skandinavisk minimalistisk design
- Moodmaker™ 3-stegs dämpbar från vanlig lampknapp
- Med ljusspridare i akryl
- 5 års LED-garanti
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2412783003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 420 mm |
| Diameter | 420 mm |
| Sockel | LEDModule |
| IP-Klassning | IP20 |
| Energieffektivitet | E |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall |
| Serie | Balance |
| Typ | Taklampa |
| Kabellängd | 200 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 420 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Energiförbrukning | 6 kWh/1000h |
| Vikt | 1,88 kg |
| EAN-nr | 5704924022494 |



