Taklampa Nordlux Milford Mini 3-Rail
Rek. pris 919 kr
827 kr
735 krSänkt pris!

Milford Mini 3-Rail
735 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Milford Mini är en dekorativ serie där det opalvita munblåsta glaset skapar ett mjukt och nästan plisserat utseende. Designen är enkel och modern med en blandning av opalglas och svart metall. Kombinationen av de organiska formerna och den räfflade ytan skapar elegans och låter ett mjukt ljus sprida sig i hela rummet.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Milford Mini är en dekorativ serie där det opalvita munblåsta glaset skapar ett mjukt och nästan plisserat utseende. Designen är enkel och modern med en blandning av opalglas och svart metall. Kombinationen av de organiska formerna och den räfflade ytan skapar elegans och låter ett mjukt ljus sprida sig i hela rummet.
Egenskaper
- Enkel, modern design
- Vackert räfflat glas
- ”Japandi-stil” – en kombination av opalglas och svart metall
- Max watt: 3x25
- Enkel, modern design
- Vackert räfflat glas
- ”Japandi-stil” – en kombination av opalglas och svart metall
- Max watt: 3x25
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2412623003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 520 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Sockel | E14 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Serie | Milford |
| Typ | Taklampa |
| Kabellängd | 130 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 100 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 144 mm |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Vikt | 1,36 kg |
| EAN-nr | 5704924018671 |








