Vägglampa Aneta PlanetVit/Silver
1 629 kr
1 309 krSpara 20 %Kampanj2 tim kvar!

Planet
Vit/Silver
1 309 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägglampa Aneta Planet är en dekorativ vägglampa som ger ett behagligt indirekt ljus. Lampan består av en vit pulverlackerad metallplatta med ett utskuret hål, innanför sitter en silverskimrande platta med en grov struktur som reflekterar ljuset på ett fint sätt.
Varumärke
AnetaBeskrivning
Vägglampa Aneta Planet är en dekorativ vägglampa som ger ett behagligt indirekt ljus. Lampan består av en vit pulverlackerad metallplatta med ett utskuret hål, innanför sitter en silverskimrande platta med en grov struktur som reflekterar ljuset på ett fint sätt.
På lampans baksida sitter en dold LED slinga som lyser upp väggen bakom lampan samt strålar in i lampans silvriga mitt. Lampan har en smart 3 stegs dimmer. Planet passar utmärkt som mysbelysning i vardagsrum eller sovrum men är även lämplig som ledljus i hall eller trappa.
Egenskaper
| Varumärke | Aneta |
| Art.Nr. | 10205-01-26 |
| Färg | Vit/Silver |
| Bredd | 45 mm |
| Sockel | LED |
| Effekt | 16 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall/Akryl |
| Serie | Planet |
| Typ | Vägglampa |
| Kabellängd | 2,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 280 mm |
| Längd | 280 mm |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 1,2 kg |
| EAN-nr | 7041661274594 |



