Vägglampa Nordlux Dial
fr.719 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Dial
719 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd. Det svängda väggfästet understryker det lätta och eleganta uttrycket.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dial är en modern, nutida serie inspirerad av karakteristisk belysningsdesign från 1950-talet. Stilen är nordisk och funktionell, med en öppen och geometrisk form som låter mycket ljus skina igenom. Den öppna skärmen skapar ett dekorativt uppåtriktat ljus när lampan är tänd. Det svängda väggfästet understryker det lätta och eleganta uttrycket.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2213371010N |
| Färg | Grå, Svart, Vit |
| Bredd | 250 mm |
| Diameter | 250 mm |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metal |
| Serie | DIAL |
| Typ | Vägglampa |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 385 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 402 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,87 kg |
