Julbelysning Formenta Glimma LED
fr.625 kr
Välj variant

Glimma LED
625 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Glimma Julbelysning Formenta Standard förvandlar enkelt din flaggstång till en julgran och ger en stämningsfull trädgård. Välj mellan 6 m (400 LED), 8 m (500 LED), 10 m (840 LED) och 12 m (960 LED). LED-lamporna är varmvita och Julbelysning Formentaen är IP44-klassad för utomhusbruk.
Vi lämnar 2 års garanti på denna Julbelysning Formenta.
Varumärke
FormentaBeskrivning
Glimma Julbelysning Formenta Standard förvandlar enkelt din flaggstång till en julgran och ger en stämningsfull trädgård. Välj mellan 6 m (400 LED), 8 m (500 LED), 10 m (840 LED) och 12 m (960 LED). LED-lamporna är varmvita och Julbelysning Formentaen är IP44-klassad för utomhusbruk.
Vi lämnar 2 års garanti på denna Julbelysning Formenta.
Dokument
Recensioner
BRF BVerifierad köpare
för 4 månader sedanfunkar till det den ska göra
Marie RVerifierad köpare
för 4 månader sedanTyvärr gick det inte få trådarna att hänga fritt de tvinnades fast i varann o var omöjliga att få loss trots 2 timmars kämpande. Troligtvis felaktig konstruktion i toppen. Fick tbx pengarna men inte för frakten som jag betalade för inget. Tyvärr..
Elin GVerifierad köpare
för 4 månader sedanMats LVerifierad köpare
för 4 månader sedanVäldigt positivt överraskad av denna "flaggstångsgran" som lyser klart och starkt och är ett väldigt fint inslag i grannskapet. Längden är vad den lovar (12m) och slingorna verkar vara av god kvalitet och har hittills klarat av hård blåst och regn bra (tyvärr ingen snö än) Bra med de flexibla töjbara fästpunkterna i slingan som gör att den klarar yttre påfrestningar bättre. Kan varmt rekommendera denna produkt.
+ Bra kvalitet, lyser starkt och klart, enkel att montera med lite strategi
Egenskaper
| Varumärke | Formenta |
| Färg | Varmvit |
| Effekt/prestanda | 12, 7,2 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Kabelfärg | Svart |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Julbelysning Formenta |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Glimma |
| Antal Ljuskällor | 400, 500, 840, 960 st |
| Höjd | 6, 8, 10, 12 m |
| Vikt | 2, 1,4, 1,7, 2,2 kg |
