Ljusslinga Gnosjö Konstsmide Metallbollar 24

Metallbollar 24

Beskrivning
Recensioner
Jättefin, varmt ljus.
Köpte den metallfärgade, mycket välgjord och fina detaljer, vackert ljussken, lite tyngre än jag tänkt (inget man bara slänger upp på bokhyllan och låter hänga ner bara), måste hänga i fastskruvad krok, gardinstång och dyl. , lite orientalisk utformning, något man kan ha uppe året om.
Fint sken och fint mönstrad , Jättefina .
En praktisk och vacker ljusslinga. Bollarna lyser med ett mjukt sken. Använde en röd och en guldfärgad slinga i granen. Blev omtyckt av alla.
Underbart vacker ljusslinga med varmt ljus.
Det blir såååå vackra skuggor på väggen. Mysbelysning hela vinterhalvåret. Det fanns en på jobbet med batteri men det är bättre med el. Otroligt nöjd. Har köpt tre stycken.
Köpte den i silver som julklapp. Blir fin t ex på det dukade nyårsbordet eller varsom där man vill ha ljus o glans av de vackra metallbiollarna.
Vacker ljusslinga, ger fina mönster mot väggen. Bollarna är större än vad de såg ut på bilden. Hoppas den håller länge. Perfekt att sätta upp de vita bollarna när julpyntet tagits ner, men vintermörkret är kvar.
Supersnygga ljusslingor! Vi är jättenöjda!
Bra priser.
De röda metallbollarna passar utmärkt till jul. De vita bollarna passar utmärkt att ha som en vinterdekoration i fönstren. Jag är mycket nöjd :)
Superfin slinga! Längd, utseende och själva ljuset precis vad jag var ute efter. Kan tänka mig köpa fler framöver. Söta ha hängade i fönstret!
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Färg | Silver, Vit |
| Effekt/prestanda | 0,06 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Driftkälla | El |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Ljusslinga |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Energieffektivitet | A |
| Användningsområde | Inomhus |
| Längd | 3 m |
| Dimbar | Ja |
| Spänning | 24 V |
