Bänkarmatur Westal Acis RA Dim
Rek. pris 976 kr
fr.743 kr
Se priset!
Välj variant

Acis RA Dim
743 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bänkarmatur Acis RA Dim från Westal är en bänkarmatur i extruderad aluminium med opalt bländskydd. Denna armatur har dubbla kabelingångar i centrum av armaturens baksida och vippströmställare på baksidan som enkelt flyttas till gavlarna om armaturen skall installeras dikt vägg. Den passar som översskåpsbelysning i kök, tvättstugor etc.
Varumärke
WestalBeskrivning
Bänkarmatur Acis RA Dim från Westal är en bänkarmatur i extruderad aluminium med opalt bländskydd. Denna armatur har dubbla kabelingångar i centrum av armaturens baksida och vippströmställare på baksidan som enkelt flyttas till gavlarna om armaturen skall installeras dikt vägg. Den passar som översskåpsbelysning i kök, tvättstugor etc.
Armaturen fästs med medföljande skruv upptill. På ovansidan av armaturen finns också dubbelhäftande tejp för att underlägga montaget. Dimbar på primärsidan.
Recensioner
Göran MVerifierad köpare
för 5 månader sedanPerfekt. Nu ser jag när jag ska diska... Lagom ljusstyrka.
+ Lysande
- Finns inget att anmärka på.
PercyVerifierad köpare
för 2 år sedanSmidig o bra ljus
Marcus KVerifierad köpare
för 2 år sedanSnygg, lättmonterad och dimbar. Sprider ljuset riktigt bra över köksbänken. Klart snyggare än alla smala LED-strips.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Vit |
| Effekt/prestanda | 10, 20 W |
| IP-Klassning | IP23 |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Material | Aluminium |
| Serie | Acis |
| Produkttyp | Bänkbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 35 mm |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 590, 1190 mm |

