Underskåpsarmatur Malmbergs Corner

Corner

Beskrivning
Recensioner
Funkar bra och lyser bra men för starkt i mitt tycke. Man blir bländad så var tvungen att montera lister under överskåpen för att de inte ska blända lika mycket
Lite väl starkt ljus, men de fyller sin funktion
Perfekt storlek bra kvalitet och bra ljus
Mkt bra ljus till bra pris
Lett att montera,
Fyller sin funktion på ett bra sätt. Ljuset fick dämpas med plastfilm.
bra ljus dubbla uttag
Bra produkt, lätt att installera med bra ljus
Är till hundra procent nöjd med köpet.
Kom fort och lätt att sätta upp
Mycket hög kvalitet
Väldigt mycket ljus!
Snabb leverans Utmärkt kvalitet Lätt att montera
Skulle ersätta en köksarmatur från 70 talet i ett litet kök så storleken på armaturen var viktig och funktionen att kunna få jordade kontakter var ett nödvändighet. Sedan att kunna spara energie genom att gå från 60W till 10W med bättre belysning var ett ++
Jag är nöjd med armaturen, fick beröm av el-killen.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Färg | Vit |
| Effekt/prestanda | 10, 15, 20 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Underskåpsarmatur |
| Energieffektivitet | F |
| Höjd | 85 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 110 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | BÄNKBELYSNING CABINET CORNER |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Underskåpsarmatur |
| Bredd | 80 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Längd | 510, 762, 1070 mm |
| Vikt | 0,96, 1,35, 1,79 kg |
