Spotlight Nordlux Clyde Flex 4-Rail
Rek. pris 1 799 kr
1 349 kr
Se priset!

Clyde Flex 4-Rail
1 349 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Slank nordisk design och innovativ teknik kombineras på det mest övertygande sätt i Clyde-serien. Clyde har en inbyggd Moodmaker™-funktion som gör att du kan justera ljuset i tre steg från din vanliga lampknapp på väggen efter behov. Justerbara armar så att du kan rikta ljuset som du önskar.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Slank nordisk design och innovativ teknik kombineras på det mest övertygande sätt i Clyde-serien. Clyde har en inbyggd Moodmaker™-funktion som gör att du kan justera ljuset i tre steg från din vanliga lampknapp på väggen efter behov. Justerbara armar så att du kan rikta ljuset som du önskar.
Egenskaper
- Minimalistisk, skandinavisk design
- Spottarna kan vinklas/lutas
- Moodmaker™-dämpning i tre steg med minnesfunktion från vanlig lampknapp
- Fem års LED-garanti
- Minimalistisk, skandinavisk design
- Spottarna kan vinklas/lutas
- Moodmaker™-dämpning i tre steg med minnesfunktion från vanlig lampknapp
- Fem års LED-garanti
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2412260103 |
| Färg | Svart |
| Sockel | LEDModule |
| IP-Klassning | IP20 |
| Energieffektivitet | D |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall |
| Serie | Clyde |
| Typ | Spotlight |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 130 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Höjd | 220 mm |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Energiförbrukning | 4 kWh/1000h |
| Vikt | 0,9 kg |
| Bredd | 720 mm |
| EAN-nr | 5704924018442 |





