Drivdon Designlight LED 5-22W 500mA Dimbar
775 kr

LED 5-22W 500mA Dimbar
775 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-04
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

LED-driver 500mA med push-funktion via en eller flera återfjädrande tryckknappar. Drivern kan även styras med 1-10V styrning. Effekt 5-22W , spänning 10-44VDC.
Varumärke
DesignlightBeskrivning
LED-driver 500mA med push-funktion via en eller flera återfjädrande tryckknappar. Drivern kan även styras med 1-10V styrning. Effekt 5-22W , spänning 10-44VDC.
Ljusregleras med hjälp av en eller flera återfjädrande tryckströmbrytare, eller 1-10V. Ingen begränsning av antalet drivdon när de är anslutna till samma tryckströmbrytare. Ingen synkkabel behövs mellan drivdonen. Drivdonen är återställningsbara på ett enkelt sätt. Minnesfunktion vid strömavbrott/återkomst.
Egenskaper
| Varumärke | Designlight |
| Art.Nr. | 7980892 |
| IP-Klassning | IP21 |
| Anslutning | Skruvanslutning |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | D-MA522DP |
| Produkttyp | Drivdon |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 27 mm |
| Längd | 141 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,139 kg |
| Bredd | 44 mm |
| EAN-nr | 7340132800646 |
