U-profil Hide-a-lite Låg 2m Alu
Rek. pris 492 kr
491 kr
299 krSpara 39 %Kampanj

Låg 2m Alu
299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

U-profil av aluminium som underlättar montaget och ökar användningsområdet för LEDstrippar upp till 13mm bredd. Profilen fungerar som extra avkylning och täcklocken ger ett extra skydd och en möjlighet att variera ljusspridningen samt en bra avskärmning när det behövs. Monteras med metallclips finns även med 45° vinkel och avslutas med gavlar av aluminium eller plast.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
U-profil av aluminium som underlättar montaget och ökar användningsområdet för LEDstrippar upp till 13mm bredd. Profilen fungerar som extra avkylning och täcklocken ger ett extra skydd och en möjlighet att variera ljusspridningen samt en bra avskärmning när det behövs. Monteras med metallclips finns även med 45° vinkel och avslutas med gavlar av aluminium eller plast.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7552563 |
| Färg | Aluminium |
| Produkttyp | Övriga Tillbehör |
| Höjd | 13 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 18,4 mm |
| EAN-nr | 7392971121406 |

