Fasadbelysning Nordlux Canto Maxi 2
Rek. pris 1 099 kr
fr.749 kr
Se priset!
Välj variant

Canto Maxi 2
749 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglampa Canto Maxi 2 från Nordlux. Oavsett om Canto placeras inne eller ute så ger lampan en helt unik belysningsupplevelse. Den minimalistiska designen gör lampan både dekorativ och skulptural. Ljuset flödar både uppåt och nedåt.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägglampa Canto Maxi 2 från Nordlux. Oavsett om Canto placeras inne eller ute så ger lampan en helt unik belysningsupplevelse. Den minimalistiska designen gör lampan både dekorativ och skulptural. Ljuset flödar både uppåt och nedåt.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Mässing, Rostfritt Stål, Stål, Svart, Vit |
| Sockel | GU10 |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Serie | Maxi 2 |
| Djup | 100 mm |
| Typ | Fasadbelysning, Vägglampa |
| Material | Aluminium, Metall, Mässing, Rostfritt stål |
| Antal Ljuskällor | 1, 2 st |
| Höjd | 170, 172 mm |
| Vikt | 0,91, 0,578, 0,582, 0,732, 0,772 kg |
| Bredd | 85, 87 mm |
