Fotlykta Westal Rosendal Koppar
Rek. pris 14 185 kr
12 288 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fotlykta Rosendal Koppar från Westal är en mycket ståtlig och imponerande armatur som sedan mitten av 60-talet tillverkas under hantverksmässiga former. Det cylinderformiga glaset med små luftbubblor återger ett vackert sken från ljuskällan då det bryter ljuset. Armaturtaket är tillverkat av trycksvarvad koppar som med åren får en vacker mörk patina.
Varumärke
WestalBeskrivning
Fotlykta Rosendal Koppar från Westal är en mycket ståtlig och imponerande armatur som sedan mitten av 60-talet tillverkas under hantverksmässiga former. Det cylinderformiga glaset med små luftbubblor återger ett vackert sken från ljuskällan då det bryter ljuset. Armaturtaket är tillverkat av trycksvarvad koppar som med åren får en vacker mörk patina.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7747655 |
| Färg | Koppar |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP23 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Koppar |
| Serie | Rosendal |
| Typ | Fotlykta |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 760 mm |
| Bredd | 432 mm |
| EAN-nr | 7393047252956 |

