Ljusslinga Gnosjö Konstsmide 40 st Ovala LED
Rek. pris 949 kr
668 kr
Se priset!

40 st Ovala LED
668 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ljusslinga från Gnosjö Konstsmide med 40 st ovala amber LED-lampor, svart kabel. Slingan är 19,75 m lång varav en 10 m lång anslutningssladd till första lampan. För utomhusbruk.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Ljusslinga från Gnosjö Konstsmide med 40 st ovala amber LED-lampor, svart kabel. Slingan är 19,75 m lång varav en 10 m lång anslutningssladd till första lampan. För utomhusbruk.
Recensioner
Ann-Katrin CVerifierad köpare
för 2 år sedanValde pga längden, antal lampor och det gulaktiga ljuset
Susanne YVerifierad köpare
för 4 år sedanLindaVerifierad köpare
för 4 år sedanLagom små och fina lampor som ger ett mysigt sken. Jag är supernöjd!
+ Stämningsfullt sken
- I mitt fall onödigt lång elsladd innan lamporna börjar
Karin IVerifierad köpare
för 6 år sedanObehagligt, onaturligt ljus.
Petra ÅVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket nöjd. Blev precis så bra som jag tänkt mig.
Tiziana L M DVerifierad köpare
för 7 år sedanPerfekt! ! Mycket bra mjukt och angenämt ljus. Vi har monterat den i en paviljong och har perfekt ljusstyrka. Räcker för att läsa t.ex. sånghäfte, men är inte för stark så att det bländer. Perfekt mysbelysning. Ända nackdel är längden på 10,5 m , borde ha varit 12 m så att det räcker runt en paviljonv på 3x3 m.
+ Bra ljus
- Längden kunde ha varit 12 m
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 2387-800 |
| Färg | Amber |
| IP-Klassning | IP44 |
| Energieffektivitet | G |
| Kabelfärg | Svart |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Ljusslinga |
| Kabellängd | 10 m |
| Spänning | 6 V |
| Dimbar | Nej |
| Längd | 9,75 m |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7318302387808 |

