Parkarmatur Norlys HammerfestAntracitgrå, 3310 lm
8 424 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Antracitgrå
Ljusflöde:
3310 lm lumen

Hammerfest
Antracitgrå, 3310 lm
8 424 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ett modernt lykthus i gjuten aluminium, passar till stolpar på ca. 3-4 meter och en diameter på 60mm. Glas i PMMA opalt. Finns i två olika färger. Kan sättas på vägg med ett väggfäste som tillbehör. Finns med både 3000K och 4000K. Stolpar finns som tillbehör. Brinntid 72 000 h.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Ett modernt lykthus i gjuten aluminium, passar till stolpar på ca. 3-4 meter och en diameter på 60mm. Glas i PMMA opalt. Finns i två olika färger. Kan sättas på vägg med ett väggfäste som tillbehör. Finns med både 3000K och 4000K. Stolpar finns som tillbehör. Brinntid 72 000 h.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Art.Nr. | 5137GR |
| Färg | Antracitgrå |
| Sockel | Modul |
| Effekt | 32,5 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljusflöde | 3310 lm lumen |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Hammerfest |
| Typ | Parkarmatur |
| Kabellängd | 6 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 550 mm |
| Diameter | 550 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 760 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Vikt | 9,18 kg |
| Bredd | 550 mm |
| EAN-nr | 7042895137082 |
