Pollare Westal Alefors LED
Rek. pris 6 153 kr
fr.5 292 kr
Se priset!
Välj variant

Alefors LED
5 292 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Pollararmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm. Pollaren har kopplingslucka och är anpassad för direktmontage i betongfundament 108/700. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk i både privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Pollararmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm. Pollaren har kopplingslucka och är anpassad för direktmontage i betongfundament 108/700. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk i både privat och offentlig miljö.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7747025W |
| Färg | Koppar, Stål, Svart |
| Sockel | LED |
| Effekt | 12 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | Kopplingslucka |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Alefors |
| Typ | Pollare |
| Höjd | 1200 mm |
| Bredd | 256 mm |
