Stolparmatur Norlys Koster
fr.2 491 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Koster
2 491 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
NorlysBeskrivning
Stolplykta Koster Alu 1913AL
Stilrent lykthus för privat och offentlig belysning. Passar på stolpar med 60mm diameter. Finns med 3000K och 4000K. Även symmetrisk eller asymmetrisk ljusbild. Alternativa stolpar finns som tillbehör. I denna serie finns även väggarmaturer och kompletta stolpar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Grå |
| Sockel | LED-modul |
| Effekt | 17,5, 18,8 W |
| IP-Klassning | IP54 |
| Spänning | 240 V |
| Energieffektivitet | A+ |
| Höjd | 240 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | Koster |
| Typ | Stolpbelysning |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 245, 400, 450 mm |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja, Ja, LED |
| Effekt/prestanda | 17,5, 18,8 W |
| Bredd | 245, 400 mm |
| Ljusflöde | 1568 lumen |

