Stolplykta Gnosjö Konstsmide Freja E27 Svart med Stolpe
Rek. pris 5 819 kr
3 477 kr
Se priset!

Freja E27 Svart med Stolpe
3 477 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stolplykta Gnosjö Konstsmide Freja E27 Svart med Stolpe är en stilren stolplykta för utomhusbruk. Lyktan har klart glas och levereras med en Taurus-stolpe.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Stolplykta Gnosjö Konstsmide Freja E27 Svart med Stolpe är en stilren stolplykta för utomhusbruk. Lyktan har klart glas och levereras med en Taurus-stolpe.
Övrigt
- IP44
- 48x48x232 cm
- Maxhöjd lampa 135 mm
- Max 1x60W/230-240V, E27
- IP44
- 48x48x232 cm
- Maxhöjd lampa 135 mm
- Max 1x60W/230-240V, E27
Recensioner
Anders PVerifierad köpare
för 1 år sedanMycket fina lyktor med ett tidlöst utseende. Passade väldigt bra till vår övriga belysning. Elektrikern tyckte installationen var enkel. Enda nackdelen var att det packats dåligt och att ett utav glasen var trasigt vid leverans.
+ Bra design
- Dåligt packat
FilbertVerifierad köpare
för 7 år sedanVacker design/passar i de flesta miljöer
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 524-750 |
| Färg | Svart |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 60 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | 230 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Freja |
| Typ | Stolpbelysning |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 480 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 2320 mm |
| Sensor | Nej |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Bredd | 480 mm |
| EAN-nr | 7318305247505 |

