Stolplykta Malmbergs Idefjord 3-armad
Rek. pris 2 100 kr
fr.1 800 kr
Se priset!
Välj variant

Idefjord 3-armad
1 800 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stolplykta i svart eller vitt. Stomme av gjuten aluminium och klarglas. Armaturen avsedd enbart för lågenergilampa. Anslutning direkt till plint 3x2,5 mm². Teleskopstolpe med maxlängd 2,5 m. Marksfäste ingår.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Stolplykta i svart eller vitt. Stomme av gjuten aluminium och klarglas. Armaturen avsedd enbart för lågenergilampa. Anslutning direkt till plint 3x2,5 mm². Teleskopstolpe med maxlängd 2,5 m. Marksfäste ingår.
Recensioner
MarcusVerifierad köpare
för 2 år sedanInga problem, lyser klart räcker gott med 40W led
- Lite trångt vid kopplingsplinten i både topp och botten
Jesper HVerifierad köpare
för 5 år sedanKvalitet vad man kan vänta för priset. Stolpen känns något ranglig, går inte att få helt stum utan vickar lite i midjan. Trångt och ogenomtänkt vid kopplingsplinten i ljuskronan. + Billig + Jordat chassi - Trånga och osmidiga kopplingspunkter - Något ranglig
Anders VVerifierad köpare
för 6 år sedanPerfekt, snygg och smidig när man enkelt ställer längden på den. Mycket snygg.
Byggvaruhandel A AVerifierad köpare
för 7 år sedandålig kvalité ginglig
Per M BVerifierad köpare
för 7 år sedanEn otroligt prisvärd Lampa. Dock enkel i sitt utförande, men om man ser till vad man får i relation vad man betalar, en mycket bra produkt. Ser dock redan väderbiten ut efter ett år, men återigen, pris kontra produkt.
+ Prisvärd
- Lite enkel/klen i sin konstruktion
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Färg | Svart, Vit |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 18 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Utförande | Stolplykta |
| Höjd | 2500 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Effekt/prestanda | 18 W |
| Serie | Idefjord |
| Antal Ljuskällor | 3 st |
| Sensor | Nej |
